ESMEK yaz okulları başladı

ESMEK yaz okulları başladı
ESMEK yaz okulları başladı
ESKİŞEHİR (AA) - Büyükşehir Belediyesi'nin ilköğretim çağındaki çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak ve yaz tatillerini en...

ESKİŞEHİR (AA) - Büyükşehir Belediyesi'nin ilköğretim çağındaki çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak ve yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği yaz okullarında eğitimlere başlandı.

Belediyeden yapılan açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kursları (ESMEK) tarafından bu sene on üçüncüsü düzenlenen kurslara 6?16 yaş grubundan yüzlerce öğrenci katılıyor.

Kurslarda 25 farklı branş olduğu ve 7 Ağustos'a kadar sürecek olan yaz okullarında bu yıl müzik, resim, bilgisayar, yaratıcı düşünce, origami, seramik, satranç, masa tenisi, voleybol, basketbol, jimnastik, eğlenceli bilim, eğlenceli ingilizce gibi birçok dalda kurs açıldığı bildirildi.

Kursa katılan çocuklar için yaşadıkları şehri daha yakından tanımaları amacıyla kültür gezileri de düzenleneceği belirtildi.

Yaz okulları hakkında açıklama yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, "Bu sene on üçüncüsünü düzenlediğimiz yaz okuluna her geçen yıl ilgi giderek artıyor, çocuklarımız sağlıklı ve güvenilir bir ortamda eğitim alarak hem sosyalleşiyor hem de eğlenerek öğreniyorlar. Öğrencilerimize yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendireceği kurslarda başarılar diliyorum" ifadeleri kullanıldı.