ESOGÜ ETTOM'dan "Patent Günleri" etkinliği

ESOGÜ ETTOM'dan "Patent Günleri" etkinliği
ESOGÜ ETTOM'dan "Patent Günleri" etkinliği
- ETTOM Müdürü Prof. Dr. Çabuk: "Düzenlediğimiz bu etkinlikle patent sayısını sağlıklı bir şekilde nasıl arttırabilirizi sağlamaya çalışıyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkesi (ETTOM) tarafından "Patent Günleri" etkinliği düzenlendi.

ETTOM Müdürü Prof. Dr. Ahmet Çabuk, ESOGÜ Kongre Merkezi'nde düzenlenen konferans öncesi yaptığı açıklamada, etkinliklikleri iki ayda bir düzenli olarak gerçekleştirdiklerini söyledi. 

ESOGÜ'nün yurt genelindeki üniversiteler arasındaki patent sürecine katkı sağlamak için bir patent veri tabanına üye olduğunu anlatan Çabuk, bu sayede öğretim üyelerinin 2 ayda patent başvurusu yapabildiğini bildirdi. 

Etkinlikle ilgili olarak Çabuk, " Bugün düzenlediğimiz bu etkinlikle patent sayısını sağlıklı bir şekilde nasıl arttırabilirizi sağlamaya çalışıyoruz" diye konuştu. 

Konferansta Ankara Patent Ofisi yetkililerinden Kaan Dericioğlu, "Fikri Hakların Önemi", Korcan Dericioğlu "Teknoloji Transferi Yöntemleri" ve Fransa 'dan Matthaleu Ravillon, "Patent Veri Tabanları" konularında bilgi verdi. 

ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen'in yanı sıra etkinliğe öğretim üyeleri, teknopark şirket yetkilileri, sanayiciler ve öğrenciler katıldı.