ESOGÜ Tıp Fakültesi'ne akreditasyon belgesi verildi

ESOGÜ Tıp Fakültesi'ne akreditasyon belgesi verildi
ESOGÜ Tıp Fakültesi'ne akreditasyon belgesi verildi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi'nin, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'ne bağlı...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi'nin, Tıp Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği'ne bağlı Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından yapılan değerlendirme sonucu almaya hak kazandığı akreditasyon belgesi Dekan Prof. Dr. Enver İhtiyar'a takdim edildi.

ESOGÜ'den yapılan açıklamaya göre, Prof. Dr. Necla Özdemir Salonu'nda düzenlenen törende konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, bir kalite güvencesi ve kalite geliştirme yöntemi olarak akreditasyonun, uluslararası tanınmayı ve denkliği sağlamasının yanı sıra fakültenin öğrencilerinin de önünü açacağını bildirdi

  Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver İhtiyar da akreditasyonun ESOGÜ Tıp Fakültesi'nin eğitiminin Türkiye  ve Avrupa ölçülerine göre yeterli olduğunun bir göstergesi olduğunu anlattı.

Fakültenin ulusal ve uluslararası ölçülerde tanınması ve denkliğinin sağlanması anlamına gelen akreditasyon belgesini almanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Prof. Dr. İhtiyar, akreditasyonun ESOGÜ Tıp Fakültesi öğrencilerine yurt içi ve yurt dışında pek çok ayrıcalık, imkanı ve prestij sağlayacağını ifade etti. 

Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek ise akreditasyonun önceden belirlenmiş ve kabul edilmiş kriterler, standartlar ve yollarla eğitim kurumları ve programlarının niteliğinin dış değerlendirme süreci olduğunu kaydetti. Akreditasyon sürecinde Türkiye'deki Tıp eğitiminin gerçek resminin ortaya çıkacağını belirten Sayek, ESOGÜ Tıp Fakültesi'ni başarısından dolayı kutladı.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Avrupa

  ,

  prestij

  ,

  eğitim

  ,