ESOGÜ'de "Epilepsi Hasta Okulu" etkinliği

ESOGÜ'de "Epilepsi Hasta Okulu" etkinliği
ESOGÜ'de "Epilepsi Hasta Okulu" etkinliği
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, vatandaşları epilepsi hastalığı hakkında bilgilendirme amacıyla "Epilepsi Hasta Okulu" etkinliği düzenlendi.Eskişehir...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de, vatandaşları epilepsi hastalığı hakkında bilgilendirme amacıyla "Epilepsi Hasta Okulu" etkinliği düzenlendi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Dekanlığı'nın Nöroloji Anabilim Dalı, Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve Eskişehir Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Prof. Dr. Necla Özdemir Salonu'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver İhtiyar, epilepsinin tedavi edilebilir bir hastalık olduğunu belirterek, doğru tedaviyle hastaların büyük kısmında nöbetlerin kontrol altına alınabildiğini söyledi.

İhtiyar, gerçekleştirilen etkinliğin epilepsi hastaları ve yakınları ile konuya ilgi duyan kişilerin epilepsi konusundaki farkındalıklarını artırmayı, epilepsi hakkında toplumda var olan yanlış bilgileri düzeltmeyi ve tedavisinin mümkün olduğunu bir kez daha ortaya koymayı amaçladığını söyledi.

Bilimsel aktiviteleri düzenlemek ya da katkıda bulunmanın tıp fakültelerinin topluma borcu olduğunu dile getiren İhtiyar, ESOGÜ Tıp Fakültesi'nin hemen tüm anabilim dallarının bu bilinçle her hafta geniş katılımlı etkinlikler düzenlediğini, bunun da fakültenin topluma ve bilime olan saygısının en güzel örneği olduğunu kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Hasan Gönen, bu etkinlikle epilepsi hastalığı ile ilgili olarak toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme, hastalar ve hasta yakınlarına bu konuda bilinen doğrular hakkında bilgi aktarmanın amaçlandığını kaydetti.

Gönen, katkıda bulunanlara ve katılımcılara teşekkür etti. 


    ETİKETLER:

    Kamu

    ,

    Büyükşehir