ESOGÜ'de Hezarfen Havacılık Günleri başladı

ESOGÜ'de Hezarfen Havacılık Günleri başladı
ESOGÜ'de Hezarfen Havacılık Günleri başladı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hezarfen Havacılık ve Uzay Kulübünün düzenlediği ''Hezarfen Havacılık...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hezarfen Havacılık ve Uzay Kulübünün düzenlediği ''Hezarfen Havacılık Günleri 2015'' etkinliği başladı.

ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki etkinliğin açılış konuşmasını yapan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, son 10 yıldır havacılık sektörünün büyük bir önem kazandığını, Eskişehir'in ise havacılık sektöründe gerek kurumları ve gerekse sanayisiyle öne çıktığını söyledi.

Hezarfen Havacılık Günleri gibi etkinliklerin üniversitelerin havacılık sektörüne katılımının sağlanabilmesi bakımından önemli olduğunu vurgulayan Gönen, bu anlamda Hezarfen Havacılık ve Uzay Kulübünün üzerine düşen görevi hakkıyla yerine getirdiğini kaydetti.

Etkinliğin ilk günü, kamu ve özel sektörden alanlarında uzman konuşmacıların gerçekleştirdiği sunumların yer aldığı farklı oturumlarla devam etti. Ayrıca çeşitli firmaların fuaye alanında açtığı stantlar aracılığıyla da öğrenciler, firma yetkilileriyle iletişim kurma fırsatı yakaladı.     

'Hezarfen Havacılık Günleri, 15 Mart'ta sona erecek.