ESOGÜ'de işbirliği protokolü imzalandı

ESOGÜ'de işbirliği protokolü imzalandı
ESOGÜ'de işbirliği protokolü imzalandı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi arasında, Valide Malhatun Uygulama ve...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Eğitim Fakültesi ile Diş Hekimliği Fakültesi arasında, Valide Malhatun Uygulama ve Araştırma Anaokulu'na devam eden çocuklara ağız ve diş sağlığı koruyucu hizmetlerinin verilmesine yönelik işbirliği protokolü imzalandı.

ESOGÜ'den yapılan açıklamaya göre, protokol kapsamında anaokuluna kayıtlı olan çocukların ağız ve diş sağlığı kontrollerinin yapılması ve çocuklarla velilerine yönelik bilgilendirme eğitimleri verilmesi öngörülüyor.

İmza töreninde konuşan ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, rektörlük olarak iki fakülte arasındaki işbirliğinden memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sinan Ay da fakülte olarak Eskişehir'e olduğu kadar içinde bulundukları üniversiteye hizmet vermek adına da çalışmalar yürütmek istediklerini kaydetti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selahattin Turan ise iki fakülte arasında gerçekleşecek işbirliğinin, Valide Malhatun Uygulama ve Araştırma Anaokulu'nda yürütülen özgün bir model oluşturma sürecinin önemli bir bileşeni olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

 


  ETİKETLER:

  Protokol

  ,

  fakülte

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet