ESOGÜ'de toprak verimliliğine yönelik panel

ESOGÜ'de toprak verimliliğine yönelik panel
ESOGÜ'de toprak verimliliğine yönelik panel
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Toprak ve Su Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (TOSKAM) tarafından "Sürdürülebilir...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Toprak ve Su Kaynakları Uygulama ve Araştırma Merkezi (TOSKAM) tarafından "Sürdürülebilir Toprak Verimliliğinde Organik Madde ve Kompost" konulu panel düzenlendi.

ESOGÜ Prof. Dr. Fazıl Tekin Salonu'nda gerçekleşen panelde konuşan  TOSKAM Müdürü Doç. Dr. Nurdilek Gülmezoğlu, merkez olarak geçen yıl gübreleme ve suyun önemi konularında etkinlikler düzenlediklerini anımsatarak bu yılki ilk etkinliğin ise tarımsal artıkların verimlilik ve büyümede kullanılması konulu olduğunu kaydetti.

ESOGÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Bilginer Gülmezoğlu ise böyle etkinliklere Rektörlük olarak her zaman destek verdiklerini bildirdi.

Panelde Prof. Dr. Nevin Eryüce "Organik Madde ve Tarımdaki Önemi", Prof. Dr. Dilek Anaç "Kompost Nedir ve Nasıl Yapılır", Burçin Karababa ise "Solucan Gübresi" konu başlıklı sunum yaparak dinleyenleri bilgilendirdi.                    


    ETİKETLER:

    zaman