ESOGÜ'deki "stant" gerginliği

ESOGÜ'deki "stant" gerginliği
ESOGÜ'deki "stant" gerginliği
- Üniversitede açılan bir sergiyi protesto edip, stantlara zarar verdikleri iddia edilen arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto eden gruba polis müdahalede bulundu - Çıkan olayda 12 öğrenci gözaltına alındı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ) açılan bir sergiyi protesto edip, stantlara zarar verdikleri iddiasıyla arkadaşlarının gözaltına alınmasını protesto eden gruba polis müdahale etti.

Alınan bilgiye göre, Uluslararası Öğrenciler Kulübü ve Genç İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından dün izlenime sunulan "Nepal'de Müslüman Olmak Sergisi"nde stantlara zarar verdikleri gerekçesiyle 9 öğrencinin gözaltına alınmasını protesto etmek isteyen bir grup öğrenci, Meşelik Yerleşkesi'ndeki İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin kantininde toplandı. 

Polisin uyarısına taşla karşılık veren gruba, ekipler müdahalede bulunularak, 12 öğrenciyi gözaltına aldı.

Bu sırada, Mühendislik Fakültesi binası önünde bekleyen polis ekiplerinin yanına gelen ESOGÜ Jeoloji Mühendisliği Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Kayabaşı ile Güvenlik Şube Müdürü Bayram Önal bir süre görüştü.

Kayabaşı'nın gözaltına alınan öğrencilerin serbest bırakılmasını istemesi üzerine Önal, kanun gereği işlem yapıldığını ifade etti.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.