Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Haljas'tan Vali Tuna'ya ziyaret

Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Haljas'tan Vali Tuna'ya ziyaret
Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Haljas'tan Vali Tuna'ya ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Miko Haljas, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.9 Mayıs Avrupa Günü dolayısıyla kentte...

ESKİŞEHİR (AA) - Estonya'nın Ankara Büyükelçisi Miko Haljas, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.

9 Mayıs Avrupa Günü dolayısıyla kentte gelen Haljas, Tuna'ya makamında ziyarette bulundu.

Avrupa Birliği (AB) toplantılarına katılmak ve Eskişehir'i daha yakından tanımak için kentte geldiğini aktaran Haljas, Avrupa Gününün kendileri için çok özel olduğunu, Avrupa'da yaşanan özgürlüğü herkesten daha çok takdir ettiklerini kaydetti.

Avrupa Gününün kendileri için özel bir gün olduğunu belirten Haljas, şöyle konuştu:

"Üniversitede bir panelimiz vardı, bununla ilgili konuları tartıştık. Yıllarca demir perdenin gerisinde yaşamış bir ülke olarak Estonya, Avrupa Birliğinde yaşanan özgürlüğü herkesten daha çok takdir ediyor. Bu özel günde Eskişehir'de olmak benim için çok önemli. Aynı zamanda çok hareketli ve dinamik üniversitelerinin olduğunu da görmüş olduk. Hem bu yönüyle bizim için ilgi çekici, ama aynı zamanda da Estonya olarak karşılaştırması fırsatlar açısından da ilgi çekicidir."

Haljas'ı Eskişehir'de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Tuna ise Eskişehir'in yüksek potansiyeliyle son zamanlarda büyük ilgi çektiğini söyledi.

Eskişehir'in sahip olduğu sosyokültürel imkanlarıyla doğudan batıya birçok ülkenin dikkatini çekmeye başladığını kaydeden Tuna, "Bu ilgi Eskişehir'in gittikçe artan cazibesinin ortaya çıktığını gösteriyor" diye konuştu.

Tuna, iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda artarak sürmesini temenni etti.

Valilik Şeref Defteri'ni imzalayan Haljas'a, Tuna tarafından günün anısına hediyeler verildi.