ETB Başkanı Zeydan:

ETB Başkanı Zeydan:
ETB Başkanı Zeydan:
- "Türk halkı demokratik hakkını kullanmak suretiyle vatandaşlık görevini yerine getirerek demokrasiye sahip çıkmıştır"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti'nin ülke genelinde aldığı oy ile büyük bir başarıya imza attığını bildirdi.

Zeydan, yaptığı yazılı açıklamada, halkın demokratik hakkını kullanarak ve vatandaşlık görevini yerine getirerek demokrasiye sahip çıktığını belirterek, seçimi kazanan AK Parti'yi tebrik etti. 

Uzlaşmacı ve bütüncül bir yaklaşımla Türk milletinin her kesimini kucaklayan ve gerilimden uzak politikalarla ülkenin yönetilmesini arzu ettiklerini ifade eden Zeydan, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Seçmen büyük katılımla sandığa gitti. Türk halkı demokratik hakkını kullanmak suretiyle vatandaşlık görevini yerine getirerek demokrasiye sahip çıkmıştır. Milletimiz seçimini yaparak mutlak iradesini ortaya koymuştur. Sonuçların milletimize, ülkemize, şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."

Zeydan, toplumsal kardeşlik, huzur, demokratikleşme, hukukun üstünlüğü, ekonomik büyüme ve kalkınmanın temel beklentileri olduğunu ve seçmenin muhalefet görevi verdiği partilerin de bu sürece olumlu katkı sunacağına inandıklarını kaydetti.