Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı

Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı
Fenerbahçe otobüsüne yapılan silahlı saldırı
- Eskişehir Karadenizliler Derneği, Fenerbahçe Futbol Takımı'nı taşıyan otobüse yapılan silahlı saldırıyı kınadı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Karadenizliler Derneği,  Fenerbahçe   Futbol Takımı'nı taşıyan otobüse Rize-Trabzon karayolunda yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

Dernek başkanı Ali Akyüz, düzenlediği basın toplantısında, saldırının sporla bağdaşmayan bir olay olduğunu söyledi.

Bugün herkesin Fenerbahçeli olduğunu kaydeden Akyüz, "Fenerbahçe'nin Çaykur Rizespor ile oynadığı maçtan sonra Trabzon havaalanına giderken uğradığı silahlı saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyoruz" ifadesini kullandı. Akyüz, şöyle konuştu:

"Bu olay inşallah dünyanın hiçbir yerinde, hiçbir zaman , hiçbir takımın başına gelmez. Şoför kardeşimizin en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını sabırsızlıkla bekliyor, saldırı anında gösterdiği soğukkanlılıkla otobüsü kenara çekerek olsa bir faciayı önlemesi nedeniyle de kutluyoruz. Gerçekte saldırı Fenerbahçe'nin otobüsüne yapılmış olsa da kurşunlar Trabzon'a sıkılmıştır. Bu tür saldırılar karşısında her zaman dimdik duracağız. Fenerbahçe her ne kadar ezeli rakibimiz olsa da bir Türk takımıdır, bu ülkenin takımıdır. Fenerbahçe'ye sıkılan kurşunlar aynı zamanda başta Trabzonspor olmak üzere Tüm takımlarımızın yer aldığı Türk sporuna sıkılmıştır."