Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Sarraj, Eskişehir'de

Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Sarraj, Eskişehir'de
Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Sarraj, Eskişehir'de
ESKİŞEHİR (AA) - Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mohammed Nabeel Al Sarraj, beraberindeki Ateşe Nuhat Rahyyel ve Eskişehir...

ESKİŞEHİR (AA) - Filistin'in Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Mohammed Nabeel Al Sarraj, beraberindeki Ateşe Nuhat Rahyyel ve Eskişehir Filistinliler Dernek Başkanı Amjad Said ile Vali Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.

Al Sarraj, ziyaretinde yaptığ konuşmada,  Türkiye 'den her zaman destek gördüklerini belirterek, Türkiye'nin Filistin'in dost ve kardeş ülkesi olduğunu kaydetti.

Filistin konusunda bütün Türkiye'nin tek bir yürek olduğunu vurgulayan Al Sarraj, şöyle konuştu:

"Türkiye'nin çeşitli illerinde her sene yaptığımız 'Filistin Kültür Haftası' etkinliklerini önümüzdeki aylarda Eskişehir'de yapmak istiyoruz. Türkiye'de yaşamlarını sürdüren Filistinliler huzur içinde hayatlarını sürdürüyor. Eskişehir'de ise öğrencilerle birlikte 50'ye yakın vatandaşmız var. Gelecekten umutluyuz."

Tuna ise Eskişehir'in hızla gelişen ve büyüyen bir şehir olduğunu dile getirdi.

Filistin'in çok önemli kardeş bir ülke olduğunu anlatan Tuna, "Sınırlarımızdaki kardeş ülkelerle birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Türkiye sınırları yanı başında yaşanan savaşlar, Türk insanını çok üzüyor. Türkiye herkesi kucaklayan bir vatandır. 100 yıl önce dünyanın çeşitli ülkelerinden gelerek Çanakkale Savaşı'nda şehit olmuş insanlar var" diye konuştu.

Tuna, Eskişehir'de yaşayan Filistinlilere her zaman kapılarının açık olduğunu ve Eskişehir'de yapılması planlanan "Filistin Kültür Haftası" içinde ellerinden gelen çabayı yapacaklarını sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından valilik şeref defterini imzalayan Al Sarraj'a, Tuna günün anısına 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti anı tabağı hediye etti.