Ford Trucks fotoğraf yarışması sergisi Eskişehir'de

Ford Trucks fotoğraf yarışması sergisi Eskişehir'de
Ford Trucks fotoğraf yarışması sergisi Eskişehir'de
ESKİŞEHİR (AA) - Ford Trucks fotoğraf yarışması sergisi Eskişehir Taşıyıcılar Kooperatifi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.Ford'dan yapılan...

ESKİŞEHİR (AA) - Ford Trucks fotoğraf yarışması sergisi Eskişehir Taşıyıcılar Kooperatifi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Ford'dan yapılan yazılı açıklamada, Ford Trucks Sanat Atölyesi çatısı altında gerçekleştirilen, "Kamyoncunun Hayatı, Yollar Sizin Gözünüz ile Daha Çekilir Olsun" konulu 3. Ulusal Fotoğraf Yarışması sergisinin,  Türkiye 'nin en büyük karayolu taşıyıcı kooperatifi olan Eskişehir Taşıyıcılar Kooperatifi'nde, 13 gün boyunca büyük ilgiyle izlendiği kaydedildi.

Sergide, 2014 yılında gerçekleşen Ford Trucks ulusal fotoğraf yarışmalarında ödül alan ve sergilenme hakkı kazanan 26 eserin yer aldığı bildirildi.

Kamyon şoförlerinin hayatını, onlarla yaşayarak, onlarla görerek, onları göstererek anlatan, tüm profesyonel ve amatör fotoğraf sanatçılarına açık olan fotoğraf yarışmasının sergisinin, kooperatif üyesi şoförler tarafından da ilgi ile karşılandığı belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 

"Yaptıkları iş nedeniyle genellikle yollarda olan şoförlerin, bu tür faaliyetleri takip etmesi mümkün olamadığından, Ford Trucks gerçekleştirdiği yarışma ile konusu yine kendi hayatları ve çalışma koşulları olan kamyoncuların yanında yer alıyor ve onların hayatlarını, onların kendi yerlerinde fotoğraf kareleri ile kamuoyunun bilgisine sunuyor. Ford Otosan, Ford Trucks Sanat Atölyesi çatısı altında gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmeyi planladığı aktiviteler ile kamyoncunun yanında olmaya devam edecek."


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  sanat

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Ford

  ,

  ödül

  ,

  ,

  yarışma