Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann, Eskişehir'de

Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann, Eskişehir'de
Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann, Eskişehir'de
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile ''Kardeş Şehir'' olan, Almanya'nın Frankfurt kentinin Belediye Başkanı Peter Feldmann ve...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile ''Kardeş Şehir'' olan, Almanya 'nın Frankfurt kentinin Belediye Başkanı Peter Feldmann ve beraberindeki heyet, kentler arasındaki işbirliğini artırmak için Eskişehir'e geldi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'i ziyaret eden Başkan Feldmann, daha sonra, bir otelde işadamları, meslek odaları ve sivil toplum temsilcileriyle buluştu. Frankfurt heyeti, otelde Frankfurt''un tanıtımı ve işbirliği yapılabilecek konularla ilgili sunumlar yaptı.

Frankfurt Belediye Başkanı Feldmann, kardeş şehirler arasındaki gelişmelerden dolayı, Büyükerşen'e teşekkür ederek, ''Bizlerin bu ilişkileri en yüksek ve başarılı seviyeye çıkaracağımızdan şüphem yok. Frankfurt'ta yaşayan 40 bin Türk bizim kardeşliğimizin simgesi" ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki kentin kardeşliğinin her alanda işbirlikleri ile daha güzel işlere birlikte imza atılacağına inandığını kaydetti.