Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
ESKİŞEHİR (AA) - Gaziler Günü dolayısıyla, Eskişehir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce gaziler ve yakınları adına bir yemek...

ESKİŞEHİR (AA) - Gaziler Günü dolayısıyla, Eskişehir Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce gaziler ve yakınları adına bir yemek düzenlendi.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Öğretmenevinde gerçekleştirilen yemeğe Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Garnizon Komutanı Hava  Korgeneral Mehmet Şanver, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, vali yardımcıları, ilçe kaymakamları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sultan Murat Aydın, İl Müftüsü Niyazi Ersoy, diğer kamu kurum amirleri, ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler ve yakınları katıldı.

Askerliğin peygamber ocağı olduğunu belirten Vali Tuna, şunları söyledi:

"Kalbi vatan sevgisiyle çarpan bu muhterem topluluk, milletimizin güzel hasletlerini gayri ihtiyarı hatıra getiriyor. Acaba bizden başka hangi millet askerlik hizmetine adeta düğüne gider gibi gider? Türk genci gibi asker ocağına davulla zurnayla uğurlanan kaç millet daha vardır? Askerliği peygamber ocağı olarak bilen milletimiz; ölürse şehit, kalırsa gazi olacağına inanır. Sevgi ve hoşgörü ile gönüllere barış, huzur ve güven telkin etmiş bir ecdadın mirasçısı olarak dünyanın birçok yerinde şehitliği olan büyük bir milletiz biz."

Yemeğin ardından Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna ile Şanver, gazilerle ve yakınlarıyla sohbet etti.