Gazilerden Vali Tuna'ya ziyaret

Gazilerden Vali Tuna'ya ziyaret
Gazilerden Vali Tuna'ya ziyaret
- Eskişehir Valisi Tuna: "Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Bu ülkedeki kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmez"

ESKİŞEHİR (AA) -  Türkiye Muharip Gaziler Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ertuğrul Özkütük ve beraberindeki heyet, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı ziyaret etti.

Vali Tuna, ziyarette yaptığı konuşmada, bu ülkenin geleceği için, toplumun birbirine daha sıkı sarılmasını gerektiğini belirterek, Türkiye'nin birliğini ve beraberliğini kimsenin bozamayacağını kaydetti.

Türk halkının gönlünde şehitlerin ve gazilerin ayrı bir yerinin olduğunu dile getiren Tuna, şunları kaydetti:

"Ülkemizin bağımsızlığı, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü, milli  birlik ve beraberliğimizin korunması için üstün fedakarlıklar göstererek canı, kanı pahasına, ölümüne göğsünü siper etmiş şehit ve gazilerimizin verdikleri bu onurlu mücadele unutulmayacaktır. Bu topraklarda bin yıldır bizler iç içe yaşıyoruz. Bizler, dini, dili, vatanı ve bayrağı bir olan Türk milletiyiz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Bu ülkedeki kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmez."

Şube Başkanı Özkütük ise, vatanın bölünmez bütünlüğünün bozulamayacağını bu konuda üzerlerine bir görev düşerse seve seve yapmaya hazır olduklarını bildirdi.