Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 25. dönem milletvekili seçimlerinde siyasi parti il başkanları temsilcileri ile bir araya...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, 25. dönem milletvekili seçimlerinde siyasi parti il başkanları temsilcileri ile bir araya geldi.

Valilik toplantı salonunda yapılan programda konuşan Vali Tuna, seçim mevzuatı ve genel esaslar, seçim öncesinde, seçim sırasında ve sonrasında alınacak güvenlik tedbirleri, miting dağıtma, stant açma, propaganda yayınlarına ilişkin yasaklar, afişlerin kaldırılması, gümrük kapılarında oy kullanma, sandık alanında bulunabilecekler ve seçim günü yasakları ile ilgili seçim güvenliği toplantısı yapıldığını söyledi.

Seçimin huzur ve güven içerisinde yapılması amacıyla bir araya geldiklerini belirten Tuna, "Seçim gününde Eskişehir'de polis sorumluluk bölgesinde 540 bin 724 seçmen, bin 516 sandık, 161 binada oy kullanılacak. Jandarma sorumluluk bölgesinde ise 72 bin 885 seçmen, 476 sandık ve 413 binada olmak üzere toplam 613 bin 609 seçmen, bin 992 sandık ve 574 binada oy kullanacaktır" dedi.

Siyasi parti il başkanlarıyla seçimle alakalı görüşlerin alındığını ifade eden Tuna, seçimin Eskişehir'de şölen havası içerisinde geçirilmesi noktasında görüş alışverişinde bulunduklarını kaydetti.