Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel: - "(Meral Akşener hakkındaki iddialar) Yel kayadan ne alır? Hiçbir şey alamaz. Ama bunlar çamur attılar, izi kalsın diye. Ama çamur atılan yerde hiçbir iz yok. Atan ellerde, lekeleri kaldı"

ESKİŞEHİR (AA) -  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, TBMM Başkanvekili Meral Akşener hakkındaki iddialara ilişkin, "Yel kayadan ne alır? Hiçbir şey alamaz. Ama bunlar çamur attılar, izi kalsın diye. Ama çamur atılan yerde hiçbir iz yok. Atan ellerde lekeleri kaldı" dedi.

Demirel, Türk Metal Sendikası Eskişehir Şubesi'nin olağan genel kurulu çıkışında bir gazetecinin sorusu üzerine, Akşener ile ilgili ortaya atılan iddiaların Türk siyasetinde son 13 yıldır yaşanan bir erozyonun göstergesi olduğunu savundu.

MHP'nin 46 yıllık siyasi hayatının bulunduğunu ifade eden Demirel, "Biz, çok zor savaşlardan geldik. Ben hep diyorum. Yel kayadan ne alır? Hiçbir şey alamaz. Ama bunlar çamur attılar, izi kalsın diye. Ama çamur atılan yerde hiçbir iz yok. Atan ellerde, lekeleri kaldı. Şimdi RTÜK, hukuk sistemi hepsi devreye girdi. O insanlar, bunun bedelini ödeyecek" ifadesini kullandı. 

Türkiye 'de hükümete, hükümetin sembolize ettiği insanlara biat etmemiş bütün muhalif düşünenler için risk bulunduğunu öne süren Demirel, "Türkiye'de bugün bazı insanların söylediğine evet derseniz, köşkünüz, yalınız, havuzunuz, medyanız, televizyonunuz her şeyiniz olabiliyor, lüks arabalara binebiliyorsunuz" dedi.

Demirel, hükümetin söylediklerini tasvip etmeyip, yanlışları yüzüne vuranların kendisini edebe, adaba sığmadık bir takım düzmecelerin içinde bulabildiğini savundu. Demirel, "Biz bunu ilk defa yaşamıyoruz. Ama onlar da bunun gerçeği var" diye konuştu.