"Gıda dedektifleri" görev başında

"Gıda dedektifleri" görev başında
"Gıda dedektifleri" görev başında
ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi'nin Gıda Güvenliği Derneği ile 2010 tarihinde eğitimlerini başlattığı "Gıda Dedektifleri Uygulaması Eğitimi"...

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi'nin Gıda Güvenliği Derneği ile 2010 tarihinde eğitimlerini başlattığı "Gıda Dedektifleri Uygulaması Eğitimi" yeni üyeleri için eğitim çalışması gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, çocukların küçük yaşlarda temel gıda güvenliği konusunda bilinçlendirilerek sağlıklı nesillerin yetiştirilmesini hedefleyen Gıda Dedektifleri Uygulaması Eğitimi, Çamlıca Ticaret Odası İlköğretim Okulu, Tunalı İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Dumlupınar İlkokul ve İstiklal İlkokulu öğrencilerinin katılımıyla Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi.

İlkokul çağındaki çocuklara eğitim verilerek gıda güvenliği bilincini oluşturmak ve küçük yaşlarda başlayacak olan farkındalığı yaratmak olan eğitimin ardından sertifika alan çocukların bir alışveriş merkezine giderek denetim gerçekleştirdiği bildirildi.

Tepebaşı Belediyesi'nin Gıda Güvenliği Derneği başlattığı uygulamaya şimdiye kadar 14 okul katılırken, 145 öğrenci Gıda Dedektifi olarak, 19 öğretmen de rehber olarak eğitim aldı. Öğrenciler 424 kantin, 496 lokanta, 623 market ve bakkal, 534 pazaryeri denetimi yaptığı kaydedildi.