Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan Vali Tuna'ya ziyaret

Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan Vali Tuna'ya ziyaret
Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan Vali Tuna'ya ziyaret
ESKİŞEHİR (AA) - Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail Kılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret...

ESKİŞEHİR (AA) - Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Başkanı İsmail Kılıç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vali Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tuna, 2014 yılında hayata gözlerini yuman Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfı Onursal Başkanı İrfan Çetinkaya'yı rahmetle andığını söyledi.

Rahmetli İrfan Çetinkaya'nın Eskişehir'e çok büyük hizmetler yaptığını aktaran Tuna, "Rahmetli İrfan Amcamızı hayırla ve şükranla yad ediyoruz. Gerçekten bu şehre büyük hizmetleri oldu. Aramızdan güzel hatıralarla ayrıldı" diye konuştu. 

Eskişehir'de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının önemine değinen Tuna, şunları kaydetti: 

"Bizim asıl davamız kardeşlik davası. Birlik beraberlik için, kardeşlik ve barış için, huzur içinde yaşamak için yüce erenlerin bize emaneti olan vakıflarımız, yüzyıllardır bu doğrultuda çalışıyorlar. Hacı Bektaşi Veli Anadolu Kültür Vakfımızda bu doğrultuda ilimizde güzel işler yapıyor. Yapılan bu güzel işlerin sürdürülmesi bizim için önemli. Bizde her zaman olduğu gibi bundan sonrada yapılacak olan çalışmalarınıza destek vermeye hazırız."

Yeni yönetimin hayırlı olmasını dileyen Vali Tuna, Başkan Kılıç'a ve arkadaşlarına çalışmalarında başarılar diledi.

Yeni Yönetim Kurulu üyelerini tanıtan Kılıç, yönetime 20 gün önce yönetime geldiklerini, bütün kamu kurum kuruluşlarıyla ve sivil toplum temsilcilikleriyle uyum içerisinde çalışmak istediklerini söyledi.