Hakkari'deki askeri konvoya saldırı

Hakkari'deki askeri konvoya saldırı
Hakkari'deki askeri konvoya saldırı
- Eskişehir Valisi Tuna, şehit polis memuru için taziye mesajı yayımladı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 10 Kasım'da terör örgütü PKK mensupları tarafından askeri konvoya düzenlenen saldırıda ağır yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) şehit olan polis memuru Mustafa Yavaş için taziye mesajı yayımladı.

Tuna, valiliğin resmi internet sitesinden yayımladığı mesajda, Yavaş'ın şehit olduğu haberini büyük bir üzüntü içinde öğrendiğini bildirerek, " Vatanın bölünmez bütünlüğünü, milletimizin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik yapılan bütün terörist eylemleri şiddetle kınıyorum. Polis memurumuz Mustafa Yavaş'ın hain bir terör saldırısı sonucu şehit olmasından derin bir üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Sonsuza kadar saygı ve sevgiyle hatırlayacağımız kahraman şehidimize Allah'tan rahmet, acılı ailesine ve emniyet teşkilatımıza başsağlığı ve sabırlar dilerim" ifadelerini kullandı. 

Eskişehir Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevliyken geçici görevle Hakkari'nin Yüksekova ilçesine giden polis Mustafa Yavaş, 10 Kasım'da terör örgütü PKK mensupları tarafından askeri konvoya düzenlenen saldırıda ağır yaralanmıştı. GATA'da tedavi altına alınan Yavaş, dün şehit olmuştu.