Hugo Chavez'in ölümünün ikinci yıl dönümü

Hugo Chavez'in ölümünün ikinci yıl dönümü
Hugo Chavez'in ölümünün ikinci yıl dönümü
ESKİŞEHİR (AA) - Eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ölümünün ikinci yılında Eskişehir'de anıldı.Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde (YKSM)...

ESKİŞEHİR (AA) - Eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, ölümünün ikinci yılında Eskişehir'de anıldı.

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi'nde (YKSM) gerçekleştirilen etkinliğe, Venezuela Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Tatiana Lucia Zapata Bracho da katıldı.

Bracho, Chavez'in örnek bir Venezuelalı olduğunu  ve iki yıl önce kendisine veda ettiklerini söyledi.

Chavez'in, Venezuela'da ve dünyada herkesin kalbinde yaşadığını belirten Bracho, "Hugo Chavez şu anda Venezuela'nın toprakları kadar özgür. Chavez, halkının gönlünde yaşıyor. Chavez'in düşmanları eserini her ne kadar yıkmak isteseler de bunu asla başaramayacaklar. Çünkü biz kendi fikirleri olan milyonlarız ve biz sadık insanlarız. Chavez özgürlüktür ve bizler özgür insanlar olarak asla kaybetmeyeceğiz. Gerek içeride gerek dışarıda hepimiz Chavez'iz" diye konuştu.

Bracho ayrıca "Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'in yaptığı, Balmumu Heykeller Müzesi'ni gezdim. Biz Venezuelalılar için kendisinin ellerinde şekillenecek bir Hugo Chavez'in heykelinin ortaya çıkması ve diğerleri ile birlikte müzede yerinin alması bizler için çok büyük bir şeref olacaktır" dedi.

Etkinlik " Türkiye Halkının Gönlünde Chavez" isimli belgesel gösterimi ve Leonel Ruiz ve Mere Mere Con Pan Caliente grubunun konseri ile sona erdi.