İHH Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Karadaş:

İHH Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Karadaş:
İHH Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Karadaş:
-"İHH kurulduğu günden beri ihtiyaç sahiplerini ayni ve nakdi yardımların yanı sıra kalıcı projelerle de destekliyor"

ESKİŞEHİR (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Eskişehir Yönetim Kurulu Başkanı Musa Karadaş, vakfın kurulduğu günden bu yana ihtiyaç sahiplerini ayni ve nakdi yardımların yanı sıra kalıcı projelerle de desteklediğini söyledi.

Karadaş, bir otelde Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) Başkanı Nihat Demir ile düzenlediği basın toplantısında, İHH'nin 1992 yılında ortaya çıkan Bosna savaşına kayıtsız kalamayan gönüllerin 1995 yılında vakıf olarak yapılanıp İstanbul 'da kurulduğunu anımsattı.

Vakfın, ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu belirten Karadaş, şöyle konuştu:

"İHH kurulduğu günden beri ihtiyaç sahiplerini ayni ve nakdi yardımların yanı sıra kalıcı projelerle de destekliyor. Yardımların yanı sıra insan hakları ihlallerine bağlı olarak ortaya çıkan mağduriyetleri giderme konularında da faaliyet göstermektedir. Yardım ve kalkınma projeleriyle desteklenen mağdur coğrafyaların gündeme taşınması, toplumumuzdaki kanaat liderlerinin yaşanan mağduriyetlerden haberdar edilmesi ve bu konuda duyarlılık oluşturarak, çözüme yönelik somut adımlar atılması da İHH'nin öncelikli görevleri arasında yer alır."

YUDER Başkanı Nihat Demir ise dernek çalışmalarını Eskişehir'e yurtdışından gelen misafir öğrencilere yönelik gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Demir, öğrencilerin kaynaşması ve sorunlarını çözmek için her hafta çeşitli etkinlikler düzenlediklerini sözlerine ekledi.