İl Sağlık Müdürü Mumcu:

İl Sağlık Müdürü Mumcu:
İl Sağlık Müdürü Mumcu:
- "(Sağlık personeli ve hastanelere yönelik terör saldırıları) Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - İl Sağlık Müdürü Ali Mumcu, son dönemdeki sağlık çalışanları ve hastanelere yönelik terör saldırılarına ilişkin, "Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz" dedi.

Mumcu, makamında düzenlediği basın toplantısında, son dönemde 3 sağlık çalışanının terör örgütünün gerçekleştirdiği saldırıda hayatını kaybettiğini anımsattı.

Aile hekimi Dr. Abdullah Biroğul'un memleketi Diyarbakır'da, sağlık memuru Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun'un ise yine memleketleri Şırnak'ta uğradıkları silahlı saldırılarda şehit edildiğini belirten Mumcu, şunları söyledi:

"Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen saldırılarıyla, genç, yaşlı, çocuk demeden, tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütü, sağlık çalışanlarımıza, ambulanslarımıza ve hastanelerimize yönelik alçakça saldırılarına devam ediyor. Onlarca çalışanımız alıkonuldu. ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi ve sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. Son olarak, Hakkari'de Şemdinli Devlet Hastanesi'ne yapılan bombalı saldırıda bina kullanılamaz hale geldi. Vatandaşımızın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik bu çirkin saldırıları gerçekleştirenleri şiddetle lanetliyoruz. Bizler tüm engellemelere rağmen din, dil, ırk ayrımı gözetmeden vatandaşlarımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacaktır."