İlk ders "okul sütüyle" başladı

İlk ders "okul sütüyle" başladı
İlk ders "okul sütüyle" başladı
- Eskişehir Valisi Tuna, "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıttı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan " Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıttı. 

Vali Güngör Azim Tuna, 75.Yıl Özel İdare İlkokulu'nda düzenlenen "Okul Sütü" programına katıldı. Öğrenciler Tuna'yı, yöresel kıyafetler ve eski Türk devletlerinin bayraklarıyla karşıladı. 

Okulun konferans salonunda düzenlenen programda saygı duruşunun ardından istiklal marşı okundu. Daha sonra öğrenciler, "süt"ü konu edinen şiir okudu ve şarkı söyledi.

Tuna, burada yaptığı konuşmada, "Süt dağıtımı eğitimin bir parçası. Bu yaşlarda kazandırılırsa kazandırılıyor yoksa daha sonradan kazanmak çok zor oluyor" diye konuştu. 

İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ise Eskişehir'de 413 okulda, 135 bin öğrencinin ders başı yaptığını belirtti. İkinci dönemin hayırlı olmasını dileyen Özen, yaklaşık 260 okulda 45 bin öğrenciye süt dağıtımı yapıldığını söyledi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Erdinç Yuva da kentte dağıtılacak sütlerin analizlerinin Bakanlık laboratuvarında yapıldığını, sütlerle ilgili en ufak bir şüphenin olmaması gerektiğini belirtti. 

Programın ardından öğrencilere süt dağıtan Tuna, onlarla beraber süt içti.