İstanbul'daki "askeri casusluk" davası

İstanbul'daki "askeri casusluk" davası
İstanbul'daki "askeri casusluk" davası
ESKİŞEHİR (AA) - Anayasa Mahkemesi'nin, İstanbul'daki "askeri casusluk" davasında sanıkların haklarının ihlal edildiğine ilişkin kararının ardından...

ESKİŞEHİR (AA) - Anayasa Mahkemesi'nin, İstanbul 'daki "askeri casusluk" davasında sanıkların haklarının ihlal edildiğine ilişkin kararının ardından Eskişehir'deki askeri cezaevinde tutuklu bulunan Deniz Astsubay Adnan Yılmaz tahliye edildi.

Astsubay Yılmaz'ı, Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı nizamiyesinde, babası Salih Yılmaz, annesi Fevziye, eşi Gökçe, çocukları Doğa Aybüke (10), oğlu Berke Kaan (5) ile yakınları Türk bayraklarıyla karşıladı.

Yaklaşık 11 aylık tutukluğunun ardından tahliye edilen Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu süreçte herkesin fazlasıyla konuştuğunu, kendisine destek olan herkese teşekkür ettiğini söyledi.

Başta Emekli Astsubaylar Derneği olmak üzere Türkiye 'nin dört bir yanında bulunan silah arkadaşlarına da teşekkür eden Yılmaz, şöyle devam etti:

"Bana cezaevi günlerimde mektupları ve kitapları ile destek olan bu insanlara teşekkür diyorum. İnşallah bundan sonra her şey güzel olacak. 'Malatya Zirve Yayınevi' ve 'Şemdinli' kumpas davaları nedeniyle halen cezaevinde olan arkadaşlar var. Bu arkadaşların özellikle Şemdinli davasında aldıkları cezalar 39 yıl. Yaklaşık 10 yıldır cezaevindeler. Bu arkadaşlarımızın da bir an evvel özgürlüğe kavuşmalarının yolunun bulunması gerekiyor."

Astsubay Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra kent merkezindeki evlerine gitti.