Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 176'ıncı yıldönümü

Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 176'ıncı yıldönümü
Jandarma Teşkilatı'nın kuruluşunun 176'ıncı yıldönümü
- Eskişehir Valisi Tuna: "Kurulduğu günden bu yana köklü birikimi, tecrübesi ve fedakar mensuplarıyla gece gündüz demeden çalışarak onurlu bir görev ifa eden jandarma teşkilatı mensuplarının cansiparane çalışmaları halkımıza huzur ve güven vermiştir"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, kurulduğu günden bu yana köklü birikimi, tecrübesi ve fedakar mensuplarıyla gece gündüz demeden çalışarak onurlu bir görev ifa eden jandarma teşkilatı mensuplarının cansiparane çalışmalarının halka huzur ve güven verdiğini bildirdi.

Tuna, Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 176'ıncı yıldönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, ülkenin ve milletin huzurunu, can ve mal güvenliğini, zaman mefhumu gözetmeksizin görevini büyük bir özveriyle yerine getiren Jandarma Teşkilatı'nın 176. kuruluş yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Kurulduğu günden bu yana köklü birikimi, tecrübesi ve fedakar mensuplarıyla gece gündüz demeden çalışarak onurlu bir görev ifa eden Jandarma Teşkilatı mensuplarının cansiparane çalışmalarının halka huzur ve güven verdiğini ifade eden Vali Tuna, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Gücünü yasalardan ve desteğini aziz milletimizden alan Türk Jandarma Teşkilatımız, vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, modern donanımı, disiplini, kabiliyeti ve görev anlayışıyla daima takdiri hak etmiş ve aynı zamanda hukuka, adalete, insan haklarına ve demokratik değerlere her geçen gün daha da bağlılık göstererek milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmuştur. Yüksek ruh ve şuurla görev yapan Jandarma Teşkilatımız suç ve suçlu ile mücadele yanında verdiği sosyo-kültürel hizmetlerle de halk ile devlet arasında önemli bir köprü görevini oluşturmuştur.  Bugüne kadar yanlışa boyun eğmeden, vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğini sağlama görevini yerine getiren kahraman jandarmamız, bundan sonra da üstlendiği zorlu görevi başarıyla sürdüreceğine inanıyorum. Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Jandarma Teşkilatımızın 176. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevleri başında şehit olanları rahmetle, gazi ve emeklileri minnetle anıyorum. Halen görevde bulunan teşkilat mensuplarına da sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."