Kadın girişimciler, Demirel ile bir araya geldi

Kadın girişimciler, Demirel ile bir araya geldi
Kadın girişimciler, Demirel ile bir araya geldi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ile bir araya geldi.Eskişehir Ticaret...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri,  MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel ile bir araya geldi.

Eskişehir Ticaret Odası'ndan (ETO) yapılan açıklamaya göre, toplantıda konuşan İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Hüsniye Tali, Eskişehir'in kadın girişimciliği konusunda çok fazla potansiyele sahip olduğunu belirterek, Eskişehir'in Türkiye 'de kadın girişimciliğinin öncüsü olması için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Nüfus yapısı ve eğitim durumunun Eskişehir'in başlıca avantajları olduğunu ifade eden Tali, "Hedef belirlemeden ilerleme kaydetmenin mümkün olmadığını biliyoruz. Hedefimiz doğrultusunda her yaş ve kesimle birlikte hareket ederek Eskişehir'de kadın girişimciliğini geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bunun için ETO başta olmak üzere diğer odalarımız ve kurumlarımızla işbirliği içinde çalışıyoruz. Çalışmalarımızı da bu eksende planlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Demirel ise İl Kadın Girişimciler Kurulu'nu kurulduğu günden bu yana yakından takip ettiğini anlatarak, kurulun geleceğin girişimcileri için bir cesaret kaynağı olduğunu vurguladı.

Yeni döneme heyecanlı ve kararlı bir başlangıç yapan İl Kadın Girişimciler Kurulu'nun gerçekleştireceği çalışmalarla Eskişehir'e katkı sağlayacağını dile getiren Demirel, kendisinin de bu çalışmaların bir parçası olmaktan her zaman gurur duyacağını sözlerine ekledi.