Kadın haklarına dikkati çekmek için pedal çeviriyorlar

Kadın haklarına dikkati çekmek için pedal çeviriyorlar
Kadın haklarına dikkati çekmek için pedal çeviriyorlar
ESKİŞEHİR (AA) - Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun (UNFPA) desteğiyle kadın haklarına dikkati çekmek amacıyla Endonezya'dan Hollanda'ya bisiklet...

ESKİŞEHİR (AA) - Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun (UNFPA) desteğiyle  kadın haklarına dikkati çekmek amacıyla Endonezya'dan Hollanda'ya bisiklet turu gerçekleştiren Hollandalı 4 genç kadın, Eskişehir'e gelerek, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Eskişehir Kent Konseyi'ni ziyaret etti.

Yaklaşık 1 yıldır kadın haklarına dikkat çekmek için pedal çeviren Carlijn Bettink (25), Lidewij Ponjee (24), Sophie van Hoof (25) ve Monique van der Veeken (25), Eskişehir Kent Konseyi ziyaretinde Kent Konseyi Başkanı, Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri, Kadın Meclisi Başkanı ve kadın muhtarlar ile görüştü.

Kendilerine "Ride For Women's Rights/Kadın Hakları İçin Sür" adını veren ekip, amaçlarının farklı ülkelerde kadın haklarına ne derece önem verildiğini yerinde gözlemlemek olduğunu belirtti.

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy ise 4 genç kız arkadaşın hem kadınlar için gerçekleştirdikleri bu aktivite hem de sarf ettikleri çaba için kendilerine teşekkür etti.