Kanser hastalarının ilaçlarının çalındığı iddiası

Kanser hastalarının ilaçlarının çalındığı iddiası
Kanser hastalarının ilaçlarının çalındığı iddiası
- ESOGÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi içerisindeki Kemoterapi Eczanesinin duvar kısmının delinerek hematoloji hastalarında kullanılan 38 bin 295 lira değerindeki ilaç kimliği belirsiz kişilerce çalındı

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Prof. Dr. Servet Bilir Onkoloji Merkezi içerisindeki  Kemoterapi Eczanesi'nin duvar kısmının delinerek hematoloji hastalarında kullanılan 38 bin 295 lira değerindeki ilaç kimliği belirsiz kişilerce çalındığı bildirildi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Onkoloji Merkezi'nde bulunan Kemoterapi Eczanesi'nden 3 gün önce  sabah saatlerinde ayaktan kemoterapi ünitesinin içerisindeki duvardan delik açılmak suretiyle kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce küçük bir market poşetini dolduracak hacimde, buzdolabında saklanan, daha çok hematoloji hastalarında kullanılan bir kaç çeşit kemoterapi ilacının alındığının tespit edildiği kaydedildi.

Açıklamada, daha pahalı olan diğer ilaçların alınmadığını, polis kayıtlarına da geçen çalınan ilaç tutarı 38 bin 295 lira olduğu belirtilerek, 3 ayrı noktadan elde edilen kamera görüntülerinin ise emniyet görevlilerine teslim edildiği ifade edildi.


  ETİKETLER:

  kemoterapi

  ,

  Sabah

  ,

  lira

  ,

  emniyet