"Kar maskeli" hırsızlık zanlıları kaza yapınca yakalandı

"Kar maskeli" hırsızlık zanlıları kaza yapınca yakalandı
"Kar maskeli" hırsızlık zanlıları kaza yapınca yakalandı
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de kar maskesi kullanarak çok sayıda evden hırsızlık yaptığı iddia edilen 3 zanlı, polisten kaçtıkları araçla kaza yapınca...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de  kar maskesi kullanarak çok sayıda evden hırsızlık yaptığı  iddia edilen 3 zanlı, polisten kaçtıkları araçla kaza yapınca yakalandı.

Alınan bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren polis ekipleri, Huzur Mahallesi Tekiner Sokak'ta kar maskesi takarak girdikleri bir evden hırsızlık yaptıkları öne sürülen 3 şüphelinin içinde bulunduğu aracı takibe aldı.

Ekiplerin "dur" ihtarına uymayan zanlılar, Gündoğdu Mahallesi Behlül Sokak'taki bir evin garaj duvarına çarptıktan sonra yaya olarak kaçtı. Yaşanan kovalamacanın ardından bir süre sonra yakalanan zanlılar E.K. (19), O.A. (17) ile B.O. (20), gözaltına alındı.

Daha önce de kar maskesi kullanarak girdikleri çok sayıda evden hırsızlık yaptıkları belirlenen şüphelilerin aracındaki aramada, demir kesme makası, manivela, kerpeten, "kurbağacık" olarak tabir edilen anahtar , araç plakası,  fotoğraf makineleri ve madeni paralar ele geçirildi.

Zanlılar, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.


  ETİKETLER:

  Garaj

  ,

  Fotoğraf

  ,

  İddia

  ,

  Anahtar

  ,

  kar