Karnesini alan spor salonuna koştu

Karnesini alan spor salonuna koştu
Karnesini alan spor salonuna koştu
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de okulların tatil olmasıyla öğrenciler, spor salonlarına gidiyor.Kick Boks Federasyonu Profesyonel Şube Başkanı Erdin...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de okulların tatil olmasıyla öğrenciler, spor salonlarına gidiyor.

Kick Boks Federasyonu Profesyonel Şube Başkanı Erdin Aygün, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerin sporu sevdiklerini ve karnelerini alarak spor merkezinde kendilerini geliştirdiklerini söyledi.

Vücuttaki enerjinin çocuklarda kontrolsüz olmasının zaman zaman kötü sonuçlarla karşılaşılmasına neden olduğunu belirten Aygün, şöyle konuştu:

"Ne, nasıl yapılmalı bunu fiziksel eğitimlerimizle onları eğiterek daha mantıklı daha akıllı olmaları yönünde gayret gösteriyoruz. Bu yöntemler sonucunda topluma kendilerini olumsuz durumlara düşürmeyen her konumu hesap edebilen daha atak daha duyarlı yeni nesiller kazandırıyoruz. Çocukların bedenlerini tanıyabileceği, yön kavramını geliştiren, dikkat duygusunu pekiştiren, kemik ve eklem kontrolünü sağlayan sportif hareketleri yapıyoruz. Bu çalışma yöntemlerinin devamında bedenini tanıyan özgüven oluşturan bedeniyle ne zaman nasıl hareket edebileceğini hesaplayan çocuklar yetiştiriyoruz. Toplumumuzda daha yeni yeni spor yapma eylemleri gerçekleşmeye başladı. Aileler kendileri yapamasalar da çocuklarına spor yaptırma gibi düşüncelere sahip olmaya başladı. Spor terbiyesi alıp, çevrelerinde daha seçkin daha duyarlı ve her türlü iş ve işleri kolayca yapabilecekleri beceri ve güveni hissediyorlar."

Aygün, karnelerin çocukların öğrenim dönemlerine ait kazanımlarının somut bir göstergesi olduğunu dile getirerek, spor eğitimi alan çocukların okullardaki öğrenim dönemlerinde oldukça başarılı olduğunu kaydetti.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Tatil

  ,

  ,

  zaman