Kazakistan ve Eskişehirli girişimci gençler bir araya geldi

Kazakistan ve Eskişehirli girişimci gençler bir araya geldi
Kazakistan ve Eskişehirli girişimci gençler bir araya geldi
ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Kazakistan Genç Girişimciler Derneği Genel Kurul üyeleriyle bir araya...

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi üyeleri, Kazakistan Genç Girişimciler Derneği Genel Kurul üyeleriyle bir araya geldi.

Eskişehir Sanayi Odası'ndan (ESO) yapılan açıklamaya göre, ESO Meclis Salonu'nda gerçekleşen görüşmede 2 ülke arasındaki genç girişimcilerin yapabileceği işbirlikleri masaya yatırıldı.

Toplantıda konuşan Eskişehir Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Egemen Temizsoy, ortak bir tarih paydasında buluşan ulusların, ekonomik ilişkilerde de birlikte hareket edebileceğini bildirdi.

Bu anlamda işbirliği çağrısında bulunan Temizsoy, "Kazakistan'dan gelen genç girişimci arkadaşlarımız ile işbirliği yapmak, yeni iş ilişkilerin sağlanması çok isteriz. 2 ülkenin de ciddi bir potansiyeli var. Eğer bu ilk temaslar başarılı olursa önce ufak daha sonra büyük adımlarla karşılıklı çalışmalar ve bağlantılar sağlanabilir. Eskişehir'in genç girişimcileri olarak çalışmaya ve yeni diyaloglar kurmaya hazırız" ifadelerini kullandı.

Kazakistan Genç Girişimciler Derneği Başkanı Ulan Saduakasov ise Eskişehir'deki girişimcilerle işbirliğine hazır olduklarını vurguladı. 

 


  ETİKETLER:

  Tarih

  ,

  ülke

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  genç