"Kent ve Kültür" söyleşileri devam ediyor

"Kent ve Kültür" söyleşileri devam ediyor
"Kent ve Kültür" söyleşileri devam ediyor
ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen "Kent ve Kültür" söyleşilerinin bu ay konuğu şair, yönetmen, gazeteci, yazar, tiyatro ve...

ESKİŞEHİR (AA) - Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen "Kent ve Kültür " söyleşilerinin bu ay konuğu şair, yönetmen, gazeteci, yazar, tiyatro ve sinema oyuncusu Orhan Alkaya oldu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, "Yasaklamak Yasaktır" konu başlığıyla Tepebaşı Belediyesi Özdilek Kültür ve Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi'nde gerçekleşen söyleşide özgürlükler, sanat ve sansür tarihsel süreç içerisinde tüm yönleriyle değerlendirildiği belirtildi.

Şair Haydar Ergülen yönetiminde başlayan etkinlikte konuşan yazar Alkaya, "Sahip çıktığımız, çocuklarımızı içinde yetiştirmek istediğimiz ülke bizden nefret eden isimlerle anılmaya başlandı. Bu travmayı atlatmak zorundayız. O yüzden sahip çıkmamız gereken en önemli şey yeryüzündeki varlığımızı bir kez daha hatırlamak. Unutmamız gereken tek şey bir gün ölecek olmamızdır ve bunun dışındaki her şey tartışmaya açıktır. Bu dünyada yaşamak istiyorsak mutluluk duyduğumuz işleri yapmaktan bizi alıkoyan bu sığ gündeme karşı özgürlüğümüze sığınmalıyız" ifadelerini kullandı.

Etkinlik sonunda Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Ergülen ve Alkaya'ya teşekkür ettiği kaydedildi.