KPSS'deki usulsüzlük soruşturması

KPSS'deki usulsüzlük soruşturması
KPSS'deki usulsüzlük soruşturması
- Taşeron bir firmada işçi olarak çalışan Gökçe: - "2010 yılında girdiğim KPSS'de 73 puan almama rağmen atanamamak ve bu şekilde bir usulsüzlüğün olması beni çok yıprattı" - "Bu konuda devletimize güveniyorum, soruşma açıldığını biliyorum ve en kısa zamanda adaletin tecelli etmesini istiyorum"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de yaşayan Arif Emre Gökçe, 2010 yılı Kamu Personel Seçme Sınavındaki ( KPSS ) usulsüzlük iddialarına ilişkin, "2010 yılında girdiğim KPSS'de 73 puan almama rağmen atanamamak ve bu şekilde bir usulsüzlüğün olması beni çok yıprattı" dedi.

Gökçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2010'da girdiği KPSS sonucu devlet memurluğuna atanamayınca ailesine yük olmamak ve geçimini sağlayabilmek için taşeron bir firmada işçi olarak çalışmaya başladığını söyledi.

Üniversite yıllarında ailesinin maddi sıkıntıları nedeniyle kendi imkanlarıyla KPSS'ye çok iyi hazırlandığını dile getiren Gökçe, şöyle konuştu:

"Sınav için çok çalıştım ama neticesini alamadım. Çok çalışmama rağmen sonuç olarak atanamamak beni çok üzdü ve yıprattı. Sonraki yıllarda da KPSS'ye girmeye devam ettim. 2010 yılında girdiğim KPSS'de 73 puan almama rağmen atanamamak ve bu şekilde bir usulsüzlüğün olması beni çok yıprattı. Daha sonraki yıllarda da böyle şeylerin devam edeceğini düşündüğüm için hayal kırıklığına uğradım. Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Sosyoloji Bölümünden 2012 yılında mezun oldum ama o yıl hem çalışıp hem de sınava hazırlanmak zorunda kaldım ve daha düşük bir puan aldım. Ailemden ve çevremden üniversitesi mezunu olmama rağmen atanamamdan dolayı tepki aldım. 4 yıl üniversite okudum ama istediğim mesleğe giremediğim için taşeron bir firmada işçi olarak çalışmaya başladım. Bu konuda devletimize güveniyorum, soruşma açıldığını biliyorum ve en kısa zamanda adaletin tecelli etmesini istiyorum."