Kupada maçın ardından

Kupada maçın ardından
Kupada maçın ardından
- Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe: "Futbolcularımız Galatasaray'a karşı çok iyi bir mücadele ortaya koydu" - Galatasaray Teknik Direktörü Hamzaoğlu: "Bizim için üzücü. Galatasaray'ın ne olursa olsun kazanması gerekiyor. Eskişehirspor'u kutluyorum.?"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Ziraat Türkiye Kupası G Grubu maçında Galatasaray 'ı 1-0 mağlup ettikleri maça ilişkin, "Futbolcularımız Galatasaray'a karşı çok iyi bir mücadele ortaya koydu" dedi.

Skibbe, maçın ardından yaptığı açıklamada, mükemmel bir atmosferde maça çıktıklarını ve taraftarın desteğinin çok iyi olduğunu belirterek, "Onun için takımımız da canı yürekten oynadı. Futbolcularımız Galatasaray'a karşı çok iyi bir mücadele ortaya koydu. Skorun 1-0 olmasının yanı sıra takımımız çok iyi bir mücadele etti. Daha fazla gol bulabilirdik. Genç oyuncularımız da şanslarını iyi değerlendirdi ve iyi performans gösterdiler" diye konuştu.

- Galatasaray cephesi

Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ise Eskişehirspor karşısında kötü bir mağlubiyet aldıklarını belirterek, şöyle devam etti:

" Bugün  oynamaya çalıştık. Pas yapmaya çalıştık. Oyunu biraz geride kabul ettik. Daha önde oynamamız gerekiyordu. Mücadele konusunda geri kaldık. Bazı oyuncularımızı görmek istedik. Onların fiziksel kapasitesini biraz daha üst seviyelere çekmek için onları sahada uzun süre tutmaya çalıştık. Bizim için üzücü. Galatasaray'ın ne olursa olsun kazanması gerekiyor. Eskişehirspor'u kutluyorum."

Hamzaoğlu, bir gazetecinin "Dzemaili ve Pandev'in performanslarından memnun musunuz?" sorusu üzerine, "Dzemaili'nin uzun bir aranın ardından ilk maçıydı. İlk kez 90 dakika oynadı. Mümkün olduğunca onların kapasitesini artırmaya çalışıyoruz. Takımımız oturdu ve kadromuz belli. Acil bir ihtiyacımız yok. Her oyuncumuza ihtiyacımız olacak. Pandev ve Dzemaili hala daha istediğimiz seviyede değiller ama çalışmalarından memnunum" diye yanıtladı.