Kutlu Doğum Haftası

Kutlu Doğum Haftası
Kutlu Doğum Haftası
ESKİŞEHİR (AA) - Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Kutlu Doğum Haftası dolasıyla Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından...

ESKİŞEHİR (AA) - Vali Güngör Azim Tuna ve eşi Pervin Tuna, Kutlu Doğum Haftası dolasıyla Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından hazırlanan programa katıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, Odunpazarı Belediyesi Yunus Emre Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başladı.

Vali Tuna Hz. Peygamberin insanlığa her yönüyle rol model olduğunu belirterek, "Hz. Peygamberimizi sevmek demek ise tek bir kişiyi sevmenin ötesinde yüksek bir değere sahiptir. Onu sevmek ve ona inanmak yüce yaratıcının bir emri olduğuna göre her şeyden önce, onu sevmek imanın şartlarından biridir. Onu sevmek demek, bütün insanlığı bir tarağın dişleri gibi eşit görmek, bütün yaratılmışı din, dil, mezhep ayırt etmeksizin yaradan'dan ötürü sevmek demektir. Onu sevmek, kimseye kin gütmemektir" ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından programda öğrencilerin Kur'an-ı Kerim tilaveti ve meali, şiirler, ilahiler, skeç, hadis-i şerif sunumu ile peygamber efendimizin "Veda Hutbesini" Türkçe, Arapça, İngilizce , Almanca ve işaret diliyle okuduğu bildirildi.

Program sonunda Vali Tuna ve eşi Pervin Tuna, öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdiği kaydedildi.