Lise öğrencileri yaz stajını okullarında yapıyor

Lise öğrencileri yaz stajını okullarında yapıyor
Lise öğrencileri yaz stajını okullarında yapıyor
ESKİŞEHİR (AA) - Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bu yıl ilk defa yaz stajını okulda yapmaya başladı.Öğrenciler, 40 günlük...

ESKİŞEHİR (AA) -  Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, bu yıl ilk defa yaz stajını okulda yapmaya başladı.

Öğrenciler, 40 günlük staj programında okula 2 yıl önce kazandırılan 3 eğitim uçağı üzerinde gövde, motor, elektronik konularında uygulama yapacak.

Okul Müdürü Sırrı Kabadayı, yaptığı açıklamada, okuldaki birçok eksikliğimizi tamamladıklarını belirterek, "Müfredatımızda yer alan konuların uygulanma oranını yüzde 40'tan yüzde 82'ye çıkardık. Okulumuzun uluslararası standartlarda eğitim verdiğini belgeleyen 'Tanınan Okul Statüsü' kurumumuzun mesleki eğitim kalitesini ortaya koymaktadır. Artık öğrencilerimiz, sektörün istek ve beklentilerine uygun şekilde çok daha nitelikli olarak yetiştirilmektedir" ifadesini kullandı.

Okulda staj yapan öğrenciler ise yıl içinde teorik ağırlıklı eğitimin eksikliğini staj döneminde daha fazla uygulama yaparak telafi ettiklerini ve çok yararlı bir staj dönemi geçirdiklerini bildirdi.