Lösemili arkadaşlarına destek için "basket" atacak

Lösemili arkadaşlarına destek için "basket" atacak
Lösemili arkadaşlarına destek için "basket" atacak
- Eskişehir'de yaşayan 8 yaşındaki bir lösemi hastası, aynı rahatsızlığı bulunan arkadaşlarına destek için 8 Şubat'ta NSK Eskişehir Basket-Galatasaray Liv Hospital maçında sembolik olarak yer alacak - Lösemi hastası Odabaşı: "Bu maçta oynayıp lösemi hastası arkadaşlarıma destek olmaya çalışacağım. Bu tür projelerin devamını bekliyorum. Her zaman elimden geleni yapmaya hazırım"

ESKİŞEHİR (AA) - SİNAN BALCIKOCA - Eskişehir'de, lösemi hastası Çağrı Odabaşı (8), Tepebaşı Belediyesinin "Lösemili Çocukların Yanındayız Projesi" kapsamında kendisi gibi rahatsızlığı bulunanlara destek için Türkiye Basketbol Ligi'nde 8 Şubat'ta oynanacak NSK Eskişehir Basket- Galatasaray Liv Hospital müsabakasında siyah-kırmızılı takımın formasıyla sembolik olarak sahaya çıkacak.

Tepebaşı Belediyesi Sağlıklı Kent Konseyi Gençlik Meclisi Gönüllü Eğitmeni Mustafa Onur Kaygısız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ABD'de Utah Jazz takımının bir lösemili çocuğa basketbol oynatmasının kendilerine ilham verdiğini söyledi.

Bu projenin benzerini Eskişehir'de uygulamaya karar verdiklerini belirten Kaygısız, NSK Eskişehir Basket takımının yöneticileriyle görüştüklerini ve olumlu sonuç aldıklarını bildirdi.

Kaygısız, yaklaşık 20 günde resmi izinleri aldıklarını anlatarak, şöyle konuştu:

"Çağrı'nın da desteğiyle böyle bir projeye başladık. Projeyle Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi Çocuk Hematolojisi Bölümündeki hastaların daha konforlu tedavi görmesi için odalarındaki yatakları yenilemeyi amaçlıyoruz. İlaç ve bazı tıbbi yetersizliklerinin olduğunu duyuyoruz. İlerleyen süreçlerde bunlara da değinmeyi düşünüyoruz. Çağrı da arkadaşlarına destek olmak için bizimle beraber. 8 Şubat'ta arkadaşları için sahada olacak. Maçın yapılacağı Anadolu Üniversitesi (AÜ) Spor Salonu'nda şeffaf kutularla bağış toplayacağız. İsteyen olursa ESOGÜ'nün banka hesabına, açıklama kısmına 'Çocuk Hematoloji Bölümünde kullanılması için' diye not düşerek bağış yapabilir. Ayrıca AÜ basketbol takımının altyapısında oynayan çocuklar da bir günlük harçlıklarını biriktirip bağış yapacaklarını söyledi. Bu çocuklardaki duyarlılığı tüm vatandaşlarımızdan bekliyoruz."

- Taraftarlara çağrı

Odabaşı ise projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, NSK Eskişehir Basket formasıyla sahaya çıkacağı için heyecanlı olduğunu ifade etti.

Taraftarların maçta tribünleri doldurmasını isteyen Odabaşı, "Tedavi süresi zor ama sonunda iyileşiyoruz. Arkadaşlarımız morallerini bozmasın, hep yüksek tutsunlar. Arkadaşlarıma destek olmak için bu projedeyim. Bu maçta oynayıp lösemi hastası arkadaşlarıma destek olmaya çalışacağım. Bu tür projelerin devamını bekliyorum. Her zaman elimden geleni yapmaya hazırım" değerlendirmesinde bulundu.