Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Kiss:

Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Kiss:
Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Kiss:
- "Üst düzey ziyaretlerin sonucunda, bizim için kültürel, ticari, ekonomik ve sosyal yönden önem arz eden şehirleri ziyaret etmekteyiz"

ESKİŞEHİR (AA) - Macaristan'ın Ankara Büyükelçisi Gabor Kiss, üst düzey ziyaretlerin sonucunda, kendileri için kültürel, ticari, ekonomik ve sosyal yönden önemi bulunan illere ziyaretlerde bulunduklarını söyledi.

Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna'yı makamında ziyaret eden Kiss, bu kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ülkesinin Cumhurbaşkanı Janos Ader'in, mart ayında Türkiye 'yi ziyaret ettiğini hatırlatan Kiss, "Üst düzey ziyaretlerin sonucunda, bizim için kültürel, ticari, ekonomik ve sosyal yönden önem arz eden şehirleri ziyaret etmekteyiz" dedi.

Ziyaretten dolayı Kiss'e teşekkür eden Tuna ise Eskişehir'in, 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkentliği yaptığını anımsattı. Bundan dolayı pek çok etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Tuna, "Yurtiçi ve dışından binlerce misafir ağırladık, Yunus Emre'nin tanıtımı dolayısıyla da Macaristan'a bir ziyaret gerçekleştirdik. Tarihsel ve kültürel bağlarımız olan ve tabii ki Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan ile her alanda ilişkilerimizin artarak devam etmesi, Eskişehir'in de bu süreçte bir yer bulabilmesi bizim açımızdan güzel bir fırsat olacaktır" diye konuştu.

Daha sonra Tuna, Kiss'e Eskişehir kültürünü yansıtan hediyeler verdi.