Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe: "Galibiyeti hak ettik" - Beşiktaş Teknik Direktörü Bilic: "Maçı kaybetmemizin nedeni rotasyon değil"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe,  Beşiktaş karşısında haklı bir galibiyet aldıklarını söyledi.

Skibbe, 1-0 kazandıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, futbolcularının Beşiktaş karşısında gösterdiği performanstan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Karşılaşmada boyunca mücadele edip, her türlü savaşı verdiklerini belirten Skibbe, şunları ifade etti:

"İkinci yarıda çok iyi kontrataklara çıkıp, onları iyi değerlendirmeye çalıştık. Bu galibiyeti hak ettik. Takımın performansından ziyade taraftarlarımız gösterdi performans mükemmeldi. Taraftarımız takımının ve şehrinin arkasında duruyor. Taraftarlarımız  bugün oynadığımız gibi futbol sergilememizi istiyor. Aynı dilekleri ben de arzuluyorum." 

 

- Beşiktaş cephesi

 

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic ise Eskişehirspor'u tebrik ederek, "Kazanmaya hak ettiler" değerlendirmesinde bulundu.

Maça iyi başladıklarını ve pozisyonlar bulduklarını anlatan Bilic, şansız bir şekilde geriye düştüklerini dile getirdi.

Bilic, ikinci yarı yorgunluk belirtilerinin ortaya çıktığına işaret ederek, "Maç öncesinde bu senaryoyu öngörebiliyorduk. Liverpool deplasmanından sonra en zor deplasman maçına çıktık. Bu zor koşullarda kazanmak için gereken enerjiyi ortaya koyamadık" diye konuştu.

Maçı kaybetmelerinin nedeninin rotasyon olmadığını savunan Bilic, şunları kaydetti:

"Maçı kaybettiğimiz için bir teknik direktörün bazı yanlış seçimler yaptığını söyleyebilirsiniz. Bugünkü maçı kaybetmemizin nedeni rotasyon değil. Bu akşam oyuncularla ilgili yaptığımız değişikliklerin sebebi rotasyon değildi. Liverpool maçından oynamayan, süre alamayan bazı oyuncuları kullandık. Takımın buradaki seviyesini ve direncini mümkün olduğu kadar yüksek tutabilmekti."