Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe: "Bu puan, düşme hattındaki takım için önemlidir. Bir puan bize iyi gelecek" - Bursaspor Teknik Direktörü Güneş: "Kötü bir futbol oldu. Skor da ne bize ne Eskişehirspor'a yaradı"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Bursaspor ile 0-0 berabere kaldıkları maça ilişkin, "Bu puan, düşme hattındaki takım için önemlidir. Bir puan bize iyi gelecek" dedi.

Skibbe, yaptığı açıklamada, bu maçta hayal kırıklığına uğradığını belirterek, daha fazla gol pozisyonu yaratabilecekleri bir maç yaptıklarını kaydetti. 

Mücadelenin gayet iyi olduğunu ifade eden Skibbe, şöyle konuştu:

"Öne doğru son hamlemiz eksikti, gol pozisyonu  yaratmak için. 90+2. dakika Serdar, pozisyonu iyi kullanamadı. Takımımı mücadelesi ve savaşçı ruhu için tebrik ediyorum. Çok yoğun geçen bir maçtı. Bu puan, düşme hattındaki takım için önemlidir. Bir puan bize iyi gelecek. Gelecek hafta Mersin İdman Yurdu'na karşı yapacağımız maçta, üç puan almak istiyoruz." 

-  Bursaspor cephesi

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş de oyunun skorunun da kalitesinin de çok kötü olduğunu bildirdi.

Futbolseverlerden özür dileyen Güneş, şöyle devam etti:

"Saha zemini kötüydü. Sert bir zeminde ayakta durmak ve pas yapmak mümkün olmadı. Kötü bir futbol oldu. Skor da ne bize ne Eskişehirspor'a yaradı. Son mücadelemizde kötü bir görüntü çizildi. 0-0'a bu oyunla üzülmemek lazım. Saha çok kötü. Topu ayakta tutma şansı bile yoktu. Uzun top atıp, dönen topa gitmek bizim oyun tarzımız değil. Bu tip oyunda hızlı oyuncuları hazırlamaya çalıştık. O tip hızlı oyuncumuz yoktu. Oyunun başından Bakambu'nun sakatlanması iyi olmadı. Güzel bir zemin olsaydı daha çok hücum edebilirdik. Bugün Bursaspor için kötü bir oyun vardı. Sahanın en iyisi hakem Fırat Aydınus'tu."