Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Eskişehirspor Teknik Direktörü Skibbe: "Takımın ikinci yarıda gösterdiği performanstan memnun değilim. Hedeflerimizin çok uzaklarında bir performanstı" - Kasımpaşa Teknik Direktörü Çalımbay: "İyi oynayarak, bir galibiyet aldık"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü Michael Skibbe, Kasımpaşa'ya 3-0 mağlup oldukları maça ilişkin, "Takımın ikinci yarıda gösterdiği performanstan memnun değilim. Hedeflerimizin çok uzaklarında bir performanstı" dedi. 

Skibbe, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, kötü bir mağlubiyet aldıklarını söyledi.

İlk yarıda iyi bir futbol sergilediklerini ifade eden Skibbe, şöyle konuştu:

"Ne yazık ki 15. dakika attığımız gol , faul olduğu gerekçesiyle sayılmadı. Ondan sonra ilk yarının uzatma dakikalarında şanssız bir gol yedik. İkinci yarıda 2-0'dan sonra orta sahada defansif anlamda fazla karşılık veremedik. İkinci yarı gol pozisyonları ve şanslarını üretemedik. Takımın ikinci yarıda gösterdiği performanstan memnun değilim. Hedeflerimizin çok uzaklarında bir performanstı. Orta sahada yaşadığımız sakatlıklardan dolayı isteğimiz şekilde bir direnç gösteremedik." 

Skibbe, bir gazetecinin "Mağlubiyetin ardından taraftarın 'istifa' tezahüratlarını nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu, "Negatif bir hava yaratacağını düşünmüyorum. Biz profesyonel düşünen insanlarız. Tabi ki bizim görevimiz bundan sonraki haftalarda daha iyi performans sergilemektir. İkinci yarıda gösterdiğimiz kötü performanstan sorumlu takımım ve benim" diye yanıtladı. 

 

- Kasımpaşa cephesi

 

Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay ise takımının iki haftadır iyi oynadığını belirterek, son iki maçta hiç pozisyon vermediklerini bildirdi.

Eskişehirspor karşısında hem defansif hem de ofansif olarak her şeyi yaptıklarını anlatan Çalımbay, "Deplasmanda oynanması gereken gibi oynadık. Son paslarda daha dikkatli olmalıyız. Böyle bir galibiyete ihtiyacımızı vardı. İyi oynayarak, bir galibiyet aldık" diye konuştu.

Çalımbay, ligin uzun bir maraton olduğunu dile getirerek, "İyi bir istikrar yakalayıp ligin sonuna kadar devam etmeliyiz. Yeni bir takımız. Uzun süre sakatlık geçiren Eren Derdiyok'un gol atması beni sevindirdi. Bundan sonra istikrarı koruyup devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.