Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Eskişehirspor Teknik Direktörü Kartal: "Erken gelen penaltı ve golle demoralize olduk" - Kayserispor Antrenörü Çıkırıkçı: "İki takım için de zor maç oldu"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü İsmail Kartal, Spor Toto Süper Lig 'de Kayserispor'a 3-1 mağlup oldukları maça ilişkin, "Erken gelen penaltı ve golle demoralize olduk" dedi.

Kartal, müsabaka sonrası düzenlenen basın toplantısında, Kayserispor'un maçın ilk yarısında daha iyi futbol sergilediğini belirterek, "Takımımız çok gergin bir ortamda maça çıktı. İlk yarı isteğimiz oyunu oynayamadık. Erken gelen penaltı ve golle demoralize olduk" diye konuştu.

İkinci yarı değişiklikleriyle toparlandıklarını kaydeden Kartal, "Pozisyonlara girdik. Direkten dönen topumuz vardı. Galip de gelebilirdik. İstemediğimiz bir mağlubiyet oldu. Bu maç geride kaldı. Her maç bizim için bir final" ifadelerini kullandı.  

 

- Kayserispor cephesi

 

Kayserispor Antrenörü Orhan Çıkırıkçı ise iki takım için de zor maç olduğunu söyledi.

Her iki takımın da puanlara ihtiyacının olduğunu anlatan Çıkırıkçı, "1-0 öne geçtik. Daha sonra iki pozisyon oldu, onları değerlendirseydik skoru daha önce yakalayabilirdik. Kazandığımız için çok mutluyuz" diye konuştu.

Cezalı teknik direktör Tolunay Kafkas'ın yerine basın toplantısına katılan antrenör Çıkırıkçı, tecrübesiz oyuncularının bu açıklarını kapattıklarında takımın daha iyi yerlere geleceğini dile getirdi.