Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Eskişehirspor Teknik Direktörü Aybaba: - "İkinci yarıda, golü bulduktan sonra skoru lehimize çevirecekken kötü bir gol yedik. Hepimizin daha istekli ve arzulu olması lazım" - Gaziantepspor Teknik Direktörü Topçu: - "Bu galibiyetle yukarılara tırmandık. Kalan iki maç bizim için önemli"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, 2-1 mağlup oldukları Gaziantepspor maçına ilişkin, "İkinci yarıda, golü bulduktan sonra skoru lehimize çevirecekken kötü bir gol yedik. Hepimizin daha istekli ve arzulu olması lazım" dedi.

Aybaba, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, konsantrasyon eksikliği nedeniyle maça kötü başladıklarını, takımın daha istekli olması gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

"İkinci yarıda, golü bulduktan sonra skoru lehimize çevirecekken kötü bir gol yedik. Hepimizin daha istekli ve arzulu olması lazım. Destek dışarıdan çok iyi ancak içeride daha çok istememiz lazım. Tesislere gidip bugünden itibaren çalışmalara başlayacağız. Oyuncu kadrosunun bir şeyler yapma isteğini, arzusunu artırmamız gerekiyor. Böyle yapmazsak daha da zorlanırız."

 

- Gaziantepspor cephesi

 

Gaziantepspor Teknik Direktörü Mutlu Topçu ise Eskişehirspor'un ligdeki konumu nedeniyle zor bir maç olduğunu söyledi.

Golü erken bulmalarının kendileri için avantaj yarattığını vurgulayan Topçu, "İkinci gole kadar iki takım da iyi mücadele etti. İkinci golü bulduktan sonra oyunu geride kabul etmek zorundaydık. Galip geldik ve bu galibiyetle yukarılara tırmandık. Kalan iki maç bizim için önemli. Alacağımız puanlar ligdeki konumumuzu belirleyecek" diye konuştu.