"Meraklı" ile eşi oy kullandı

"Meraklı" ile eşi oy kullandı
"Meraklı" ile eşi oy kullandı
- Eskişehir'de 8 ay önce dünyaevine giren Pamuk Prenses ve 7 Cüceler Tiyatro Grubu'nun 1.37 metre boyundaki "Meraklı"sı Necip Kiriz ile 1.20 metre boyundaki eşi Güller Kiriz, oy kullanmanın heyecanını yaşadı - Necip Kiriz: "Her kim olursa olsun, Türkiye kazansın istiyorum"

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir'de 8 ay önce dünyaevine giren Pamuk Prenses ve 7 Cüceler Tiyatro Grubu'nun 1.37 metre boyundaki "Meraklı"sı Necip Kiriz ile 1.20 metre boyundaki eşi Güller Kiriz, oy kullanmanın heyecanını yaşadı.

Kiriz çifti, oylarını Şirintepe Mahallesi'ndeki Muzaffer Çil Anadolu Lisesi'nde 1250 numaralı sandıkta kullandı.

Oy verme işleminin ardından AA muhabirine açıklama yapan Necip Kiriz, eşi Güller'in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Dipkarpaz kasabasından 8 ay önce Türkiye 'ye geldiğini söyledi.

Evlendikten sonra ilk kez oy kullanacaklarını belirten Kiriz, şöyle konuştu:

"Her Türk vatandaşı gibi biz de buraya oyumuzu kullanmaya geldik. İlk kez milletvekili seçiminde oy kullanacağız. Biraz heyecan var. Seçimler, vatana millete hayırlı olsun. Her kim olursa olsun, Türkiye kazansın istiyorum. Tabii ki Eskişehirimiz de kalkınsın. A'nın, B'nin C'nin önemi yok, önemli olan millet kazansın." 

Güller Kiriz ise daha önce KKTC'nin Dipkiraz kasabasında oy kullandığını dile getirerek, "İlk defa Türkiye Cumhuriyeti 'nde oy kullandım. Benim için farklı bir heyecan oldu. Vatana ve milletimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.