Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler

Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler
Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler
- Eğitim Bir-Sen Eskişehir Şube Başkanı Karaman: "İsrail'i ve eylemlerini lanetliyor, İsrail'in zalim ve hukuksuz eylemlerine son vermesi için dünyayı göreve davet ediyoruz"

ESKİŞEHİR (AA) - Eğitimciler Birliği Sendikası ( Eğitim -Bir-Sen) EskişehirŞube Başkanı Muammer Karaman da İsrail'in zalim ve hukuksuz eylemlerine son vermesi için dünyayı göreve davet ettiklerini anlattı.

Karaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa'da yaşananların provokasyon ve kışkırtma amaçlı olduğunu ifade etti.

İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya saldırılarının kabul edilemez olduğunu dile getiren Karaman, şunları kaydetti:

"Amaçlarının, ilk kıblemiz, kutsal mabedimiz Mescid-i Aksa'yı zaman içerisinde ibadete kapatmak ve yok etmek olduğu gizlenemez bir gerçektir. İsrail, yıllardır bölgede zulmünü sürdürüyor. Kutsal alanların statüsüne saygı gösterilmesi gerekir. Bu saldırının ardından tüm Müslümanlara görev düşüyor.  Türkiye 'nin kavuşacağı siyasi istikrar ve kardeşlik ortamı, çevremizde olup biten olaylara karşı daha aktif olmasını sağlayacaktır. İsrail'i ve eylemlerini lanetliyor, İsrail'in zalim ve hukuksuz eylemlerine son vermesi için dünyayı göreve davet ediyoruz."

 


  ETİKETLER:

  İsrail

  ,

  Türkiye

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  siyasi

  ,

  Karşı