Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler

Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler
Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılara tepkiler
- Anadolu Gençlik Derneği Eskişehir şubesi üyeleri saldırıları protesto etti

ESKİŞEHİR (AA) -  Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Eskişehir şubesi üyeleri İsrail 'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını protesto etti.

Cuma namazının ardından Reşadiye Camisi'nin bahçesinde bir araya gelen AGD üyeleri adına konuşan Şube Başkanı Memet Eren, İsrail'in Müslümanlara yönelik saldırı ve kışkırtmalarına sistemli şekilde devam ettiğini söyledi.

 Mescid-i Aksa'nın bir İslam mabedi olduğunu dile getiren Eren, şunları kaydetti:

"Buna rağmen terör devleti İsrail, Mescid-i Aksa'yı belirli zamanlarda Yahudilere tesis etmektedir. Mescid-i Aksa'ya Müslümanların girmesini silah zoruyla engelleyerek yine silahlı unsurların eşliğinde Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya sokulması burasını Müslümanların elinden almaya yönelik bir politikanın adım adım işletilmesidir. Mescid-i Aksa, Kudüs'ün ve Filistin topraklarının mübarekliği ve Müslümanlar için kutsallığı ayet-i kerimelerle sabittir. Mescid-i Aksa'nın işgal altında olması sadece Filistinlilerin meselesi değil, tüm ümmetin meselesidir."

Konuşmanın ardından son günlerde yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Etkinlik, dua edilmesiyle sona erdi.