Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına oyuncak hediye edildi

Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına oyuncak hediye edildi
Mevsimlik tarım işçilerinin çocuklarına oyuncak hediye edildi
ESKİŞEHİR (AA) - Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ve Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu tarafından başlatılan "Yaşasın Oyuncak...

ESKİŞEHİR (AA) -  Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ve Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubu tarafından başlatılan "Yaşasın Oyuncak Kardeşliği Kampanyası" kapsamında toplanan oyuncaklar, mevsimlik tarım işçilerinin çocuklara dağıtıldı.

Kent merkezinde bulunan bir alışveriş merkezlerine kurulan oyuncak kumbaralarında biriken oyuncaklar, özenle paketlenerek tarım işçisi çocuklara hediye edildi.

Büyükşehir Belediyesi Çocuk Hakları Birimi ve Eskişehir Kent Konseyi Gençlik Çalışma Grubunun, mevsimlik tarım göçünde çalışan çocukların zihinsel, kültürel, sosyal ve daha birçok bakımdan gelişmesine katkıda bulunmak ve onları bir nebze olsun mutlu edebilmek amacıyla topladığı oyuncaklar, Alpu ilçesindeki mevsimlik işçilerin çocuklarına verildi.

Aldıkları hediyeler karşısında mutlu olan çocuklar, alana getirilen oyuncak maskotla hoşça vakit geçirdi.

Kampanya boyunca çocuklar için zeka ve hayal gücünü artırıcı oyuncakların toplandığını belirten Çocuk Hakları Birimi ve Gençlik Çalışma Grubu üyeleri, kendilerine destek veren kent halkına teşekkür etti.