MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Demirel:
- "Biz Türk milliyetçisi insanlarız. Kadını erkeği bir yana hepimiz aynı düşünce içerisinde Türkiye'ye ve ülkenin geleceği için hizmet etme yolundayız"

ESKİŞEHİR (AA) -   MHP Genel Başkan Yardımcısı Ruhsar Demirel, "Biz Türk milliyetçisi insanlarız. Kadını, erkeği bir yana hepimiz aynı düşünce içinde ülkenin geleceği için hizmet etme yolundayız" dedi.

Demirel, Eskişehir'de partisinin Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışında yaptığı konuşmada, parti olarak her ilden kadın adayların olması için düzenleme yaptıklarını söyledi.

Her kentin sorunlarını kadın ya da erkek olarak düşünmenin doğru olmadığını belirten Demirel, aday konusuna cinsiyet temelli bakılmaması gerektiğini dile getirdi.

Demirel, MHP'nin 61 kadın milletvekili adayının olduğunu ifade ederek, "Eskişehir'den biri ben olmak üzere iki kadın adayımız var. Biz Türk milliyetçisi insanlarız. Kadını, erkeği bir yana hepimiz aynı düşünce içerisinde Türkiye 'ye ve ülkenin geleceği için hizmet etme yolundayız" diye konuştu.

Bir gazetecinin adayların yaş ortalaması hakkında düşüncelerini sorması üzerine Demirel, şunlardı söyledi:

"En genç adayımız Ankara 'dan aday olan Umutcan Güner Kaya, kendisi üniversite öğrencisi ve trafik kazası nedeniyle bedensel bir engeli var. Adaylarımız arasında her kesimden insanlar var. Bunlar Türkiye'nin içinde milletin içinde yaşayan insanlarımız. Kendi bulundukları sosyal ortamları veya kendi bulundukları meslek çevrelerindeki sorunların hepsine hakim olan insanlar. Sorunu hepimiz biliyoruz. Türkiye'yi bir ağız diye düşünürseniz çok fazla çürük dişi var. Düşmüş dişleri de var. Bunun implantını nasıl yapacağız diye düşünüyoruz. Evet bu çürük dişlerin varlığını söylemek bir durum tespitidir ama mutlaka çözüm önerimizle beraber bundan sonra dişler çürümesin diye ne yapacağız. Herkese diş fırçası vermiyorsanız dişler çürük demenin bir manası yok. Biz Türkiye için gelecek için çözüm önerimizle birlikte, Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli projelerimizi ve seçim beyannamemizi bir törenle açıklayacak. O zaman herkes konulara daha vakıf olacak sanıyorum."

Konuşmanın ardından Seçim Koordinasyon Merkezi'nin açılışı yapıldı.